Zastanawiasz się, czy podczas odbywania regularnych sesji treningowych i utrzymywania zbilansowanej diety możesz pozwolić sobie na alkohol? Według specjalistów spożywanie alkoholu nie niesie ze sobą żadnych pozytywnych skutków. Kiedy jednak nie możesz się oprzeć namowom znajomych na imprezie, jak najbardziej możesz pozwolić sobie na lampkę wina, czy nawet jedno piwo. Pamiętaj jednak, że każda dawka alkoholu negatywnie wpływa na procesy regeneracyjne całego Twojego ciała. Sprawdź, w jaki sposób alkohol wpływa na odchudzanie i przyrost tkanki mięśniowej!
Alkohol i jego kaloryczność – co warto wiedzieć?
Kiedy decydujesz się na spożywanie alkoholu podczas wykonywania regularnych treningów, koniecznie sprawdź, jaka jest kaloryczność konkretnych napojów alkoholowych. Tylko w ten sposób ocenisz, czy wypicie nawet niewielkiej jego ilości negatywnie wpłynie na Twój organizm. Według najnowszych dostępnych danych w 1 g alkoholu znajduje się aż 7 kcal. To dość dużo, biorąc pod uwagę fakt, iż na imprezach i przyjęciach często spożywa się go naprawdę dużo. Połączenie etanolu i cukru nie może pozytywnie wpływać na organizm człowieka.

Popularne jasne i ciemne piwa o pojemności do 500 ml cechują się kalorycznością na poziomie około 250-300 kcal. Kiedy jednak postawisz na kieliszek wódki, w tym przypadku licz się z przyrostem dziennych kalorii na poziomie około 55 kcal. Zwykła lampka wina to dla Twojego organizmu aż około 100 kcal. Kiedy już musisz wypić, chociażby lampkę – wybieraj wina i napoje wytrawne, gdyż te są nieco mniej kaloryczne.
Alkohol, jako rozwiązanie problemów ze zmęczeniem i stresem? A może alternatywne środki?
Kiedy wiesz, że Twoje życie codzienne mocno Cię stresuje i sięgasz coraz częściej po alkohol, zastanów się nad innymi metodami odstresowania. Pamiętaj, że regularne spożywanie alkoholu to prosta droga do uzależnienia. Piwo, wino, wódka, a nawet whiskey ma również negatywny wpływ na regenerację organizmu po treningach siłowych oraz uniemożliwia przyrost tkanki mięśniowej. Jakie są alternatywy, które nie wpływają negatywnie na wyniki treningów i samopoczucie? Ciekawą opcją są produkty CBD.

Te pozwolą Ci odprężyć się po ciężkim i stresującym treningu, a także sprawią, że odczujesz o wiele mniejszy ból np. w przypadku występowania zapalenia mięśniowego.
Odchudzanie a alkohol – co trzeba wiedzieć?
Odchudzanie i alkohol nigdy nie idą ze sobą w parze. Dlaczego? Spożywanie napojów alkoholowych niekorzystnie wpływa na organizm, gdyż dostarcza mu zbyt dużo kalorii. Dodatkowo trunki wysokoprocentowe spowalniają metabolizm, co znacząco wpływa na efekty odchudzania. Kiedy chcesz zrzucić kilka kilogramów i uzyskać jak najszybsze efekty, koniecznie odstaw całkowicie alkohol, chociażby na jakiś czas. Co ciekawe, utlenianie tłuszczów po spożyciu alkoholu może trwać nawet dobę, co powoduje odkładanie się tkanek tłuszczowych i brak efektów odchudzania nawet przy morderczych treningach.
Trening i alkohol – dlaczego nie można spożywać napojów alkoholowych przed treningiem?
Przed wykonywaniem treningu siłowego nigdy nie można spożywać alkoholu. Dlaczego? Głownie ze względu na fakt, iż ten może zwiększyć ryzyko występowania kontuzji podczas treningu. Dodatkowo po spożyciu alkoholu pogarsza się koncentracja, koordynacja oraz ogólna wydolność organizmu. W takiej sytuacji nie będziesz w stanie wykonać ćwiczeń z maksimum swojej wydajności. Pamiętaj! Nigdy też nie mieszaj alkoholu z odżywkami białkowymi oraz suplementami diety. To prosta droga, aby uszkodzić swoje nerki i nie tylko!